Terugkijken op 2017: Leiden volop in ontwikkeling!

Leidendecember2017

2017 loopt op zijn einde, dus het is tijd om terug te kijken op het afgelopen jaar. Maar ook een blik werpen op de toekomst is op zijn plaats. Fractievoorzitter Frederik Zevenbergen deed dit tijdens de behandeling van de begroting voor het jaar 2018. Hij had een duidelijke boodschap: het gaat goed, maar het kan altijd beter.

 

Zevenbergen: ‘na zware jaren van dalende economie, stijgende werkloosheid en daarmee een zwaar gevoel was er in 2014 een gevoel van optimisme. Het kan weer, het mag weer, het gaat gebeuren. En het gebeurde ook echt. Ook in Leiden. We zien dat grote projecten in de stad af komen, vol in ontwikkeling zijn of daar vlak tegenaan zitten.’ Volgens Zevenbergen is juist de toegenomen samenwerking in de stad een belangrijke reden voor deze positieve omslag. Gemeente, ondernemers en bewoners werken samen en innoveren: ‘we nemen samen concrete stappen, maken heldere afspraken en voeren uit wat we beloven.’

 

Ondanks de positieve ontwikkelingen in de stad hebben we de komende jaren nog wel wat te doen volgens Zevenbergen: ‘we moeten als stad werk maken van klimaat neutrale woningen, zeker in het segment van starters. We moeten het verspillen van energie zoveel mogelijk tegengaan. Niet op een dwangmatige manier, maar we geven je de mogelijkheden om dat zelf te doen.’ Hij wees erop dat deze punten ook zijn opgenomen in het verkiezingsprogramma van de VVD, tezamen met onder andere verdere investeringen in veiligheid. Ook hierbij is samenwerking belangrijk: gemeente, politie en de buurt moeten samenwerken: ‘samen werken is samen veilig.’

Reageer op dit bericht

Uw e-mailadres wordt slechts gebruikt ter verificatie en wordt dus niet op de website getoond. Met het plaatsen van een reactie, gaat u akkoord met ons redactiereglement.
Captcha
Type de code over in de afbeelding hieronder. Deze code wordt gebruikt om spam te voorkomen.