‘Politiek actief zijn is echt een toevoeging aan je studententijd!’

Marcella

Toen Marcella Kemper (26) begon met studeren, stond politiek actief worden niet bovenaan haar to-do lijstje: ‘zeker in de eerste jaren van mijn studie stond ik niet zo te springen om dat te doen. Ik wilde zoveel doen tijdens mijn studiejaren, dat dit pas later begon te kriebelen.’ Een aantal jaren later is ze toch actief lid bij de VVD in Leiden: ‘ik heb altijd een mening gehad over allerlei vraagstukken en wilde op een gegeven moment ook echt actie ondernemen. Niet meer alleen langs de zijlijn staan.’

 

Zo gezegd, zo gedaan. ‘Ik zet me nu actief in bij de commissie Campagne & Ledenwerving van de VVD, wat echt heel gaaf is om te doen. Je probeert samen met een groep enthousiaste studenten zo goed mogelijk te laten zien waar je voor staat, en hoe je de stad als politieke partij mooier wilt maken. Het scheelt dat er ook tijd is voor gezelligheid: je leert iedere keer weer nieuwe mensen kennen, en er is regelmatig een borrel.’

 

Volgens Marcella is politiek actief zijn niet alleen leuk om te doen, maar ook een goede aanvulling op haar studie International Business and Management: ‘je bekijkt vraagstukken vanuit meerdere perspectieven, wat weer nieuwe inzichten geeft. Daarnaast is het fijn dat je niet alleen maar met de politiek bezig bent, maar ook tijd overhoudt voor andere dingen, bijvoorbeeld voor m’n lidmaatschap bij Augustinus. Kortom: politiek actief zijn is goed te combineren met je studie en studentenverenging, en goed voor je netwerk en CV. Een toevoeging aan je studententijd!’

Reageer op dit bericht

Uw e-mailadres wordt slechts gebruikt ter verificatie en wordt dus niet op de website getoond. Met het plaatsen van een reactie, gaat u akkoord met ons redactiereglement.
Captcha
Type de code over in de afbeelding hieronder. Deze code wordt gebruikt om spam te voorkomen.