Onderzoek naar uitkeringsfraude leidt tot forse kostenbesparing

Door Redactie | 07-07-2017
Money-1005477_960_720

De gemeente Leiden controleert steeds beter op de rechtmatigheid van uitkeringen die sommige Leidenaren ontvangen. Dit gebeurt vooral wanneer er een vermoeden is van fraude. In 2016 zijn daarom 226 onderzoeken uitgevoerd die leidden ertoe dat 32 uitkeringsaanvragen zijn afgewezen en van 44 mensen de uitkering werd beëindigd. VVD-raadslid Maurice Hoogeveen: ‘elk geval van uitkeringsfraudeis er een te veel en ondermijnt het sociale stelsel. Het is daarom belangrijk dat serieus werk wordt gemaakt van de aanpak van fraude.’

 

Door de betere controle is bijna €800.000 bespaard. Opvallend is dat de meeste uitkeringen ingetrokken werden omdat mensen niet op het opgegeven adres woonden. Hoogeveen trok hierover twee jaar geleden al aan de bel, toen hij een motie indiende om adresfraude aan te pakken.

 

Hoogeveen: ‘het is fijn om te zien dat de gemeente Leiden de aanpak van fraude serieus heeft opgepakt. Het belangrijkste is dat fraude nooit loont en dat daarmee ook geld wordt bespaard is mooi meegenomen. Wat ons betreft gaat het college door met het succesvol uitvoeren van dit beleid'

Reageer op dit bericht

Uw e-mailadres wordt slechts gebruikt ter verificatie en wordt dus niet op de website getoond. Met het plaatsen van een reactie, gaat u akkoord met ons redactiereglement.
Captcha
Type de code over in de afbeelding hieronder. Deze code wordt gebruikt om spam te voorkomen.